Jak vybrat velikost

  • Stoupněte si na list papíru a obkreslete své chodidlo, musíte stát na obkreslované noze plnou vahou.

  • Obkreslujte tak, jak budete ve vybrané obuvi sami chodit (s tenkou nebo silnou ponožkou případně bez ponožky).

  • a změřte nákres od nejdelšího prstu na noze až po patu, připočtěte nadměrek 5-10mm.

  • Výslednou délku v milimetrech porovnejte s naší tabulkou a vyberte svoji velikost.

 

 

Dámské velikosti

 velikost_damska

Pánské velikosti

 velikost_panska

Vybrat si boty tak, aby dokonale padly, není jednoduchý úkol. To je důvod, proč mnozí lidé upřednostňují nákup obuvi v kamenných obchodech namísto objednávání v eshopu. My Vám ale ukážeme, že to není nic složitého. Stačí Vám do ruky tužka, papír a metr či pravítko.

Stoupněte si na list papíru a obkreslete své chodidlo. Pokud máte jedno chodilo větší, než druhé, obkreslete to větší. Je důležité stát na obkreslované noze plnou vahou, protože chodidlo se trochu roztáhne. Pokud si hodláte kupovat uzavřenou obuv, obkreslujte v ponožce, v případě zimní obuvi v teplé ponožce, v otevřené pak bez ponožky. Zkrátka obkreslujte tak, jak budete ve vybrané obuvi sami chodit.

Vezměte pravítko, a změřte nákres od palce až po patu, respektive od nejdelšího prstu na noze po patu. Pro pohodlnost obuvi je třeba k výsledné délce připočíst nadměrek. Hodnota se pohybuje v rozmezí 5 - 10 mm. U dětí je cifra větší, okolo 10 - 15 mm, a to z důvodu rychlého růstu nohou. Všeobecně se ale větší rezerva než 15 mm nedoporučuje.

A nyní stačí nahlédnout do tabulky níže s pánskými či dámskými velikostmi a porovnat hodnotu, kterou jste naměřili. Nezapomeňte, že rozměry se uvádí v milimetrech.

 

Pokud přesto stále váháte s výběrem velikosti, využijte revoluční službu Naše boty k Vašim nohám. Spočívá v tom, že Vy si objednáte ty boty, které zvažujete, my Vám je následně přivezeme na místo, které si sami určíte. Samozřejmostí je, že Vám přivezeme několik variant velikostí a designů, na kterých se domluvíme. Více se o této službě dozvíte zde.